فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

عنوان مقاله کلیدموفقیت مقاله

عنوان مقاله کلیدموفقیت مقاله : عنوان مقاله می‌تواند سرنوشت مقاله را تعیین نماید. انتخاب عنوان مقاله به شیوه‌ای مناسب و تأثیرگذاراز اهمیت ویژه ای برخوردار است. عنوان مقاله اولین قسمتی است که در معرض دید داور قرار می‌گیرد و باید بتواند نظر داور و دیگران  را جلب نماید.

اصول انتخاب عنوان مقاله

عنوان مقاله پژوهشی باید ،خاص باشد. از کلی گویی خودداری شود. با محدود کردن بهتر به نتیجه خواهید رسید. صلح جهانی بسیار کلی است ولی با کمی دقت می‌توان عنوانی مناسب و خاص را برای این منظور در نظر گرفت. برای مثال نقش ….. در برقراری آرامش و امنیت منطقه …. می‌توان با توجه به موضوع پژوهشی محدود و خاص شود چنین عنوانی چشمگیرتر بوده و مورد توجه قرار می‌گیرد.

عنوان بهتر است در برگیرنده متغیرهای بنیادی پژوهش باشدو متغیرهای مستقل و وابسته را در برگیرد. برای مثال دو عنوان:۱- استفاده از زبان بدن در بهبود روابط اجتماعی ۲- عوامل مؤثر در روابط اجتماعی. اولی دربرگیرنده متغیرهای مستقل و وابسته هر دو بوده و به خوبی نوع پژوهش مورد نظر را نشان می‌دهد.

به هیچ وجه نباید در عنوان از علائم اختصاری و یا فرمول استفاده نمایید بلکه بهتر است عنوان به صورت کامل و مشخص بوده و حاوی کد و یا رمزی نباشد.به طور مثال نام بیماری‌ها را می‌توان به صورت واضح نوشت و از به کار بردن حروف اول نام و یا اصطلاحات خودداری نمود.

عنوان مقاله کلیدموفقیت مقاله

عنوان مقاله باید کوتاه و مختصر باشد. از به کارگیری عناوین بسیار طولانی و بیش از ۲۰ کلمه خودداری نمایید زیرا چنین عناوینی می‌تواند تداعی کننده ضعف نگارشی باشد. به طور معمول عنوان مقاله پژوهشی در حدود ۱۲-۸ کلمه  مناسب می‌باشد. بدیهی است استفاده از عناوین بسیار کوتاه و ۳-۲ کلمه‌ای نیز به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

عنوان باید روش، واضح و جذاب باشد. هر گونه ابهام در عنوان جایز نیست. از به کارگیری واژه‌هایی که کمکی در درک عنوان نمی‌کنند خودداری نمایید. کلمات دو پهلو و غیر ضروری را حذف کنید. با کمی دقت در موضوع پژوهشی عنوانی شفاف و روشن را انتخاب کنید چنین عناوینی جذاب‌تر خواهند بود.

زمان و مکان در عنوان مقاله

استفاده از زمان و مکان مطالعه در عنوان مقاله، در برخی موارد ضروری است. هر چند این مورد در تمام مقالات پژوهشی به کار برده نمی‌شود ولی در بسیاری از مقالات باید رعایت شود. برای مثال در مقالات پژوهشی – توصیفی ذکر مکان و زمان در عنوان ضروری است. اگر موضوع تحقیق در ارتباط با میزان تأثیر دارویی جدید است می‌بایست مکان و زمان انجام تحقیق در عنوان قید شود تا پژوهش مستندتر جلوه نماید. در این زمینه به کارگیری عناوین کلی می‌تواند از اعتبار مقاله بکاهد.

عنوان مقاله کلیدموفقیت مقاله

چاپ مقاله isi | چاپ سریع مقاله علمی پژوهشی | چاپ مقاله فوری | چاپ مقاله در نشریات داخلی | لیست مجلات isc | چاپ مقاله در نشریات داخلی | چاپ مقاله| عنوان مقاله در چاپ مقاله | عنوان مقاله کلیدموفقیت مقاله

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.