فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
لیست مجلات ایمپکت دار ISI

لیست مجلات ایمپکت دار ISI

WEB OF SCIENCE ARTS & HUMANITIES CITATION INDEX® ۲۰۱۵

WEB OF SCIENCE SCIENCE CITATION INDEX EXPANDED 2015

WEB OF SCIENCE SOCIAL SCIENCES CITATION INDEX® ۲۰۱۵

 

لیست مجلات JCR ISI یا Journal Citation Report  یا ISI Web of Science

دوستان عزیز در این بخش می توانید لیست تاپ ایندکس مجلات  آی اس آی و مجلات جی سی آر  را از لینک زیر دانلود نمایید. این لیست اخیرا منتشر شده از طرف ISI (تامسون رویترز) منتشر شده است.

این لیست همان نشریات و مجلات آی اس آی ایمپکت دار است که تحت عنوان ISI Web of Science  نیز عنوان میشود

دانلود

توضیح بیشتر در مورد ISI و ایمپکت فکتور.

    ۱- آیا ایمپکت فکتور (Impact Factor) فقط برای ژورنالهای ای اس ای (ISI Journals) تعریف میشه؟ یا ممکنه ژورنالی باشه که ای اس ای نباشه ولی ایمپکت فکتور داشته باشه؟
    ایمپکت فکتور، یک عدد بر مبنای فرمول ریاضی است و برای هر ژورنالی به سادگی قابل تعریف و محاسبه است و محاسبه آن مستقل از آی اس آی بودن می باشد. لینک زیر را ببینید.
        http://en.wikipedia.org/wiki/Impact_factor
    اما چرا از لحاظ محتوایی این دو مورد، یعنی ایمپکت فکتور و آی اس آی بودن یکی شده اند، به این دلیل است که این اندیس توسط Eugene Garfield معرفی شده است که بنیانگذار موسسه Institute for Scientific Information معرفی شده است که ژورنالهای آی اس آی که مخفف حروف اول این موسسه هستند، را لیست می کند. از این جهت چون این اندیس فقط برای دسته مجلات لیست شده توسط موسسه ISI محاسبه می شده است، به نوعی این دو موضوع همردیف قرار گرفته اند.
توضیح بیشتر در مورد ISI و ایمپکت فکتور
آنچه در ادامه می آید را مجید عقلمند برای انتشار در “هردن بیر” ارسال کرده اند. متن ارسالی ایشان بدون تغییر در همین جا ذکر می شود.
——————————–
در ایران سیستمی داخلی برای داوری فعالیت های پژوهشی وجود ندارد، به همین دلیل داوری را به سیستم خارجی سپرده اند. سیستم ISI سیستمی است که در حال حاضر در حال استفاده از آن هستیم. طبق بخش نامه وزارت علوم نتیجه فعالیت های پژوهشی که به صورت مقاله های علمی چاپ می شوند بر اساس WOS (ا JCR) بودن یا ISI Listed بودن یا ISC بودن دارای امتیازات جداگانه هستند.
به عنوان مثال اگر هزینه طرح پژوهشی از ۵ میلیون تومان بیشتر شود. مجری طرح باید دو مقاله مستخرج از طرح را در یک مجله WOS (ا JCR) چاپ نماید. اگر از ۱۰ میلیون تومان بیشتر شد ۳ مقاله و اگر موفق به چاپ مقاله نشد جریمه  می شود.
و دانشگاه های مختلف امتیازات خاصی را برای چاپ مقاله مستخرج از پایان نامه در نظر گرفته اند در یکی از این دانشگاه ها چاپ مقاله علمی – پژوهشی، نیم نمره. چاپ مقاله ISI یک نمره، چاپ مقاله WOS با ایمپکت فکتور کمتر از یک، یک و نیم نمره و چاپ مقاله در مجلات WOS با ایمپکت فکتور بالاتر از یک، ۲ نمره. اگر دانشجویی از پایان نامه نمره ۱۸ بگیرد و یک مقاله در مجله WOS با ایمپکت فکتور  بالاتر از یک داشته باشد نمره پایان نامه او ۲۰ خواهد بود. البته این قانون در دانشگاه های مختلف متفاوت است.
همچنین دانشجویان خارج از کشور برای به تایید رساندن مدرک خود در وزارت علوم باید یک مقاله مستخرج از رساله دکتری در مجلات WOS چاپ نمایند (مراجعه شود به آخرین بخشنامه در سایت وزارت علوم).
در مهر ۹۱ برای انتخاب پژوهشگر برتر امتیازات مقالات چاپ شده به صورت زیر ارزیابی شد:
    چاپ مقاله در مجله WOS (JCR): هفت امتیاز
    چاپ مقاله در مجله ISI: شش امتیاز
    چاپ مقاله در مجله ISC: پنج امتیاز
    مقالات داغ یا پراستناد: نه امتیاز
    علمی پژوهشی (مجلات داخل): چهار امتیاز
    علمی پژوهشی در دائره المعارف های معتبر داخلی و خارجی: چهار امتیاز
    علمی ترویجی: سه امتیاز
    همایش های علمی ملی: دو امتیاز
با توجه به اطلاعات ارائه شده در بالا، پی می بریم که ISI نقش بسیار مهمی در فعالیت های علمی پژوهشگران داخل کشور ایفا می کند.
چاپ مقاله isi
سالانه ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ مجله جدید توسط این موسسه ارزیابی می شود. اگر این مجلات استاندارد های این موسسه را رعایت کنند نام آنها وارد Master Journal List خواهد شد. در حال حاضر ( ۱۴ فروردین نود و دو) نام ۱۷۱۱۰ مجله در این لیست وجود دارد.
لیست مجلات ISI به تفکیک رشته و گرایش علمی:
تمامی این مجلات ISI هستند. شامل مجلات ISI listed و WOS یا JCR. فعالیت این مجلات به صورت سالانه ارزیابی می شود و گزارش آن در Journal citation Reports یا به اختصار JCR چاپ می شود.
 در حال حاضر از بین ۱۷۱۱۰ مجله نمایه شده در Master Journal List  فقط ۸۳۳۶ مجله توانسته اند ایمپکت فکتور بگیرند و وارد لیست بخش JCR Science Edition شوند. به مجلاتی که وارد بخش JCR می شوند WOS نیز می گویند.
ISC نیز نام مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری است. این مرکز در شیراز مستقر است و تحت مدیریت پروفسور مهراد، کاری شبیه به موسسه تامسون را انجام می دهد با این تفاوت که مجلات علمی مورد بررسی در کشورهای اسلامی چاپ می شود.
پس فقط مجلات ISI آن هم نه همه آنها بلکه آنهایی که مقالات خوب و حاصل پژوهش های نوین را چاپ می کنند و وارد بخش JCR می شوند می توانند ایمپکت فکتور داشته باشند. در حال حاضر آخرین گزارش JCR مربوط به سال ۲۰۱۲ است که مجلات را در دو سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ بررسی نموده است در این گزارش مجله با عنوان CA-A CANCER JOURNAL FOR CLINICIANS  با ISSN: 0007-9235 دارای ایمپکت فکتور: ۱۰۱٫۷۸۰ می باشد (بالاترین ایمپکت فکتور).
ضریب تاثیر (Impact Factor)
ضریب تاثیر حاصل نسبت استنادها به تعداد مقالات چاپ شده در دوسال قبل مجله است. مجله PROGRESS IN QUANTUM ELECTRONICS  با ISSN 0079-6727 دارای ایمپکت فکتور هفت است. می توانید نحوه محاسبه ایمپکت فکتور را در شکل زیر مشاهده نمایید.
impact