فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

چاپ مقاله در مجلات داخلی

 چاپ مقاله در مجلات داخلی  : شرایط مجلات معتبر که چاپ مقاله در آنها مورد قبول می باشد:
 مجلات معتبر داخلی ، مجله‌هایی که رتبه آن‌ها توسط یکی از کمیسیون‌های زیر صادر شده باشد و در سه گروه عمده‌ علمی پژوهشی، علمی ترویجی و علمی عمومی تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • کمیسیون بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی
  • کمیسیون بررسی نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری 
  • کمیسیون بررسی نشریات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

چاپ مقاله در مجلات داخلی

اگر مقاله را برای مجلات داخلی می فرستید , ابتدا از تحقیقات داخلی بنویسید. اگر مقاله را برای مجلات خارجی می فرستید برعکس فوق انجام دهید. از نوشتن نام یک نفر به صورت مکرر جدا خود داری نمایید . این کارشبهه را بر می انگیزد که شما از منابع مختلف استفاده نکرده اید .

برای مقالات رشته های تاریخ هر چه منبع قدیمی تر باشد جالب تر است .ولی برای مقالات مدیریت ، فنی و پزشکی و علوم پایه باید از منابع جدید استفاده بیشتری انجام دهید.

اگر مطمئن نیستید که مطلب مربوط به یک منبع هست یا نه ،جدا از نوشتن آن خود داری نمایید. چون بررسی کنندگان در مجلات خارجی کلیه جملات شما را با منابع موجود تطبیق می دهند و اگر خلاف آن ثابت شود مقاله مردود خواهد شد.

مقالات باید حتما یک مقاله تحقیقاتی باشند

اگر از منابع و مقالات اینترنتی استفاده می کنید ، این مقالات باید حتما یک مقاله تحقیقاتی باشند .از نوشتن مطالب از سایتهای تبلیغاتی جدا خود داری نمایید زیرا نویسنده برای تبلیغ شرکت خود ممکن است دقت زیادی در منبع مورد نظر نشان ندهد .

بهتر است مقاله مورد نظر دارای مشخصات دانشگاهی باشد. (مقالاتی که دارای فرمت PDF هستند از اعتبار بیشتری برخوردا رمی باشند).

اگر مطلبی را از کتابهای ترجمه شده داخلی اقتباس می کنید .یادتان باشد که اغلب این کتابها در جهان دارای ویرایش های جدید تری هستند ، ولی در ایران هنوز ترجمه و منتشر نشده اند.

بهتر است کتاب اصلی با ویرایش جدید را پیدا نموده و از آن رفرانس بدهید .در این موارد می توانید از مراکز تحقیقاتی و شرکتهای اطلاع رسانی معتبر در داخل کشور استفاده نمایید .

دسته بندی مجلات علمی خارجی

الف. مجلات ISI که خود در دو دسته‌بندی کلی تعریف می‌شوند:

  •  مجلات (Web of Science) ISI ) به‌طور مخفف WoS . این مجلات در فهرست مجلات ISI وارد شده و دارای IF  هستند. فهرست این مجلات از طریق نشانی الکترونیکی http://rvp.iau.ir (سایت معاونت پژوهشی، دفتر گسترش تولید علم) به صورت Offline قابل استفاده است.
  • مجلات  (Listed)  ISI  مجلاتی هستند که موفق شده‌اند در فهرست ISI وارد شوند، اما هنوز دارای IF نیستند.

 مجلات علمی خارجی غیرISI  براساس پایگاه استنادی معتبر

 مجلات علمی خارجی غیرISI  براساس پایگاه استنادی معتبر. مجلاتی هستند که توسط پایگاه scopus یا medline  نمایه می‌شوند و یا در مراکز معتبر علمی خارج از کشور شامل ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان (درج شده در فهرست پایگاه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس معیار دانشگاه شانگهای. یا هر رتبه بندی معتبر.

سایر مجلات خارجی

 سایر مجلات خارجی ،مجلاتی هستند کهISI  نیستند و توسط مراکز علمی معتبر خارج از کشور (غیر از موسسات ذکر شده در  بند بالا) چاپ شده‌اند و دارای معیارهای زیرمی باشند:

 ۱- اعضای هیات تحریریه بین‌المللی داشته باشند. ۲-  وب سایت داشته باشند.  
۶٫ مجلات  .ISCمجله‌هایی هستند که در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده باشند.
۷٫ مجلات علمی غیر فارسی داخل کشور. مجلات علمی به جز مجلات دانشکده‌های زبان‌های خارجی که در داخل کشور به یک زبان غیر فارسی منتشر شوند.
۸٫ مجلات ارائه شده در پایگاه اطلاعات علمـی جهـاد دانشـگاهی SID

 چاپ مقاله در مجلات داخلی

چاپ مقاله دانا پژوه

چاپ مقاله isi | چاپ سریع مقاله علمی پژوهشی |چاپ مقاله فوری| چاپ مقاله در نشریات داخلی | لیست مجلات isc | چاپ مقاله سریع و ارزان | چاپ مقاله| | چاپ مقاله در مجلات داخلی |چاپ انواع مقاله

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.