فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

چاپ مقاله isi و isc

چاپ مقاله isi و isc

isi مخفف <موسسه اطلاعات علمی> میباشد . بانک isi در سال ۱۹۶۰ توسط یوگن گرفیلد تاسیس شد . این موسسه در سال ۱۹۹۲ توسط تامسون و هلت گیر خریداری شد که هم اکنون بخشی از شرکت بیلیون دلاری تامسون رویترز ، با عنوان موسسه اطلاعات علمی تامسون میباشد.

موسسه ای اس ای خدمات مربوط به پایگاه‌های داده فهرست کتاب‌ها و مقالات را ارائه می‌دهد. که به صورت اختصاصی این خدمات نمایه‌ سازی نقل‌قول‌ ها و تحلیل آنها میباشد که توسط خود یوگن گارفیلد پایه‌گذاری شده‌است. این خدمات شامل نگهداری داده‌ها و نقل‌قول‌های مقالات هزاران نشریه دانشگاهی میباشد . این خدمات از طریق سرویس پایگاه داده ISI’s Web of Knowledge در دسترس است. این پایگاه داده به پژوهشگران این امکان را می‌دهد که بدانند کدام مقاله‌ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله مطلبی را نقل‌قول کرده‌اند.

چاپ مقاله isi و isc

یکی از ویژگی های WOS (Web of Science یا wos یکی از مهمترین منابع برای بررسی پیشینه مقالات و پژوهش های علمی است) پوشش موضوعی کامل آن میباشد که آن را ابزاری مناسب جهت جستجوی اطلاعات در تمامی رشته ها بخصوص موضوعات بین رشته ای می سازد. با امکانات استنادی این پایگاه همچون Related References  و Cited References محقق پس از جستجوی یک موضوع به زنجیره ای از مقالات مرتبط دسترسی پیدا می کند که درهیچ بانک اطلاعاتی دیگراین امکان نمیباشد.

Web of Science شامل سه قسمت است که عبارتند از :

Science Citation Index -1

پوشش زمانی : از سال ۱۹۶۱ به بعد.

پوشش اطلاعاتی : دسترسی جاری و گذشته نگر به اطلاعات کتابشناختی، چکیده های نویسنده و مراجع استنادی بیش از ۵۹۰۰ ژورنال فنی و علوم پایه در بیش از ۱۵۰ رشته.

پوشش موضوعی : علوم، پزشکی، کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم رفتاری وعلوم اجتماعی؛ البته در زمینه هایی مانند: علوم اجتماعی وسعت اطلاعات ارائه شده به اندازه ی نمایه استنادی علوم اجتماعی نیست.

Social Science Citation Index -2

پوشش زمانی : ۱۹۷۲ به بعد.

پوشش اطلاعات : این پایگاه دربرگیرنده ی اطلاعات مقاله های بیش از ۱۷۰۰ مجله ی معتبر جهان است. ۵۰ موضوع را در زمینه علوم اجتماعی پوشش می دهد. همچنین به صورت موردی از ۳۳۰۰ مجله ی علمی دیگر درسطح جهان نیز مقالاتی را گزینش می کند.

پوشش موضوعی : علوم اجتماعی، جامعه شناسی، مردم شناسی، ارتباطات، رفاه و خدمات اجتماعی، علوم تربیتی، روانشناسی، مدیریت و علوم سیاسی.

Arts &Humanities Citation Index -3

پوشش زمانی : ۱۹۸۵ به بعد.

پوشش موضوعی : هنرهای زیبا، هنرهای نمایشی، باستانشناسی، معماری، ادبیات، فلسفه ، دین و تاریخ.

پوشش اطلاعات : حدود ۱۱۳۰ عنوان مجله

عوامل ارزیابی مجلات برای قرار گرفتن در این پایگاه عبارتند از :

• رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI ؛
• کمیته علمی منتخب مجله،وارزیابی اعضاء هیئت تحریریه؛
• تنوع بین المللی مقالات چاپ شده در آن؛
• نشر به موقع مجله و جایگاه نشرآن می باشد.

چاپ مقاله isi و isc

سایر شاخصهای ارزیابی چاپ مقاله isi و isc عبارتند از :

• شاخص فاکتور اثر یا Impact Factor؛
• شاخص فوری یا Immediacy Index؛
• نیمه عمر استناد.

گزارش استنادی مجلات ( Journal Citation Reports  JCR  )
JCR یک راه برای ارزیابی مجلات مهم و اثرشان در جامعه است که شامل ۸۰۰۰ مجله که بیشترین استناد به آنها شده است.امکان دسترسی به آمار استنادها از ۱۹۹۷ مقدور است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.